11:37 24 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کوریای شمالی می‌گوید رزمایشی انجام داده که مربوط به توپخانه دوربرد آن کشور می‌شود و کیم جونگ‌اون نیز شخصا بر آن نظارت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری رسمی کوریای شمالی KCNA امروز (سه‌شنبه 3 مارچ) خبر داده است که کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی روز گذشته بر یک مانور توپخانه‌ای دور برد نظارت داشته است.

در گزارش گفته شده است که رزمایش «تهاجمی» توسط قطعات توپخانه دوربرد انجام شده‌ و رهبر آن کشور نیز از آن «عمیقا ابراز رضایت» کرده است.

کیم جونگ‌ اون همچنین گفته نیروهای نظامی کشورش باید «در آماده‌باش کامل نظامی باشند تا از حریم هوایی، زمینی و دریایی کشور در برابر هرگونه تجاوز دفاع کنند».

گزارش منتشرشده در رسانه‌های رسمی کوریای شمالی جزئیات از تجهیزات نظامی به‌کار گرفته شده ارائه نداده است اما، تصاویری که منتشرشده نشان می‌دهد یک موشک از راکت انداز چندگانه شلیک شده است.

روز دوشنبه (2مارچ) وزارت دفاع کوریای جنوبی از آزمایش دو موشک نامشخص از سوی کوریای شمالی خبر داد. خاطرنشان شد، که این آزمایش "نامشخص" نخستین پرتاب موشکی کوریای شمالی در سال 2020 است.

آخرین آزمایش موشکی  نامشخص کوریای شمالی که پیونگ یانگ آن را "مهمترین آزمایش" این کشور نامید، در ماه نوامبر 2019 صورت گرفت.

پس از آزمایش اخیر، رسانه دولتی کوریای شمالی، نوشت کوریای شمالی قصد دارد از نتایج این آزمایش برای تقویت «بازدارندگی استراتژیک هسته‌ای» خود استفاده کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر