02:32 27 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دفتر فیسبوک در پی تایید خبر مبتلا شدن یکی از کارمندان قراردادی که با این شرکت همکاری می‌کند، به ویروس کرونا، دفتر خود را در سیاتل امریکا به طور موقت تعطیل کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه اینترنتی "بیزینس اینسایدر"، شرکت فیسبوک روز گذشته (چهارشنبه) تایید کرد که یکی از قراردادی‌های فعال در دفتر این شرکت در سیاتل، به بیماری تنفسی ناشی از ویروس کرونا مبتلا شده است.

این شرکت در پی نگرانی‌ها از احتمال شیوع این ویروس در بین کارمندان، دفتر خود را در سیاتل تا روز دوشنبه نهم مارچ (۱۹ حوت) تعطیل کرده و از کارکنانش خواست تا ۳۱ مارچ (۱۲ حمل) دورکاری کنند.

این خبر تنها یک روز پس از آن منتشر می‌شود که شرکت امریکایی آمازون نیز خبر ابتلای یکی از کارمندان دفتر خود در سیاتل را به کرونا تایید کرد.

کرونا ویروس جدید با نام رسمی کووید-۱۹ که اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد، تاکنون بیش از ۹۵ هزار نفر را در جهان آلوده کرده و ۳ هزار و ۲۸۶ قربانی گرفته است.

قابل ذکر است که شرکت‌های برجسته در حوزه تکنالوژی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا ویروس بین کارکنان خود، سیاست‌های جدیدی را روی دست گرفته اند.

شرکت توییتر با نشر یک اعلامیه از هزاران کارمند این شرکت خواسته است تا از راه دور کار کنند.

شرکت گوگل نیز تمام سفرهای کاری به کانون‌های شیوع کرونا چون ایتالیا و کوریای جنوبی را محدود کرده و از کارکنان خود در دوبلین ایرلند خواسته است تا دورکاری را امتحان کنند.

مرتبط:

نخستین مورد انتقال ویروس کرونا از انسان به حیوان در هنگ کنگ تایید شد
شمار مبتلایان به کرونا ویروس در اسپانیا به ۲۰۰ نفر رسید
شمار قربانیان ویروس کرونا در چین از 3 هزار تن فراتر رفت
چین: ما آمادۀ همکاری با کشورهای دیگر برای مقابله کرونا هستیم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر