20:09 22 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ترکیه گفت، که در صورت عدم تحقق موارد مطروحه در توافق اخیر بر سر «ادلب»،‌ ترکیه به اقدامات خود در خاک سوریه ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه،‌ امروز (یکشنبه) در یک سخنرانی به مناسبت روز جهانی زن مدعی شد، که ترکیه به هیچ عنوان قصد الحاق یا اشغال کردن بخشی از خاک سوریه را ندارد.

وی ضمن تاکید بر آنکه ترکیه هرگز قصد اشغال یا الحاق خاک سوریه را نداشته، تصریح کرد:- "تنها هدف‌مان این است که برای 3.6 میلیون سوری ساکن کشورمان و 1.5 میلیون نفری که به مرزهای کشورمان پناه‌ آورده‌اند، فضای امن برای بازگشت به خانه‌هایشان در ادلب را فراهم کنیم. هر راه حلی که امنیت جانی مردم ادلب و امنیت مرزهای ترکیه را تامین کند برای ما آسانتر و پذیرفتنی است. عملیات سپر بهار، در صورت عدم پایبندی به تعهدات در منطقه، حق ما برای پاکسازی به روش خودمان را محفوظ نگاه خواهد داشت".

رجب طیب اردوغان در ادامه اقدامات مربوط به عملیات «سپر بهار» را «حق» ترکیه خواند و گفت، که در صورت عدم تحقق موارد مطروحه در توافق اخیر بر سر «ادلب»،‌ ترکیه به اقدامات خود در خاک سوریه ادامه خواهد داد.

رئیس‌جمهور ترکیه با اذعان به کشته شدن دستکم 59 نظامی این کشور در ادلب سوریه، مدعی شد که ارتش ترکیه بیش از 3400 نظامی سوریه را کشته است.

رجب طیب اردوغان، که با  هدف فشار به ناتو و کشورهای اروپایی ده‌ها هزار پناهجو را به سمت مرزهای مسدود یونان گسیل کرده، آتن را به برخورد خشونت‌بار با این پناهجویان متهم کرد و گفت:- "ندیدیم که کسی صدایش را در محکومیت اقدامات غیرانسانی مقامات یونانی بلند کند.

وی در ادامه  ابراز امیداوری کرد، نشست روز دوشنبه ترکیه با چند تن از مسئولان اتحادیه اروپا درباره بحران پناهجویان نتایج خوبی در پی داشته باشد.

اردوغان در پایان از یونان خواست که درهای خود را به روی مهاجران بگشاید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر