03:16 25 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور امریکا معتقد است که گروه‌های شیعه تحت حمایت ایران به پایگاه «التاجی» حمله کردند.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در دیدار با نخست وزیر ایرلند در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت که گروه‌های شیعه تحت حمایت ایران به پایگاه «التاجی» حمله کردند.

وی در ادامه افزود:«آنها موشک‌های زیادی بسوی این پایگاه پرتاب کردند. این موضوع بخوبی به ثبت رسیده است. این کار ایران بود. این کار گروه هایی بود که ایران احتمالا از آنها حمایت کرده است. نمی خواهم به عنوان پاسخ به این حمله از اقدامات جدیدی در رابطه با ایران سخن بگویم. فقط می گویم: خواهید دید. الان چیزی نمی توانم بگویم. شب گذشته روی این موضوع کار کردم. خواهیم دید پاسخ ما چگونه خواهد بود».

رسانه‌های عراقی شب گذشته از شلیک بیش از ده فروند راکت کاتیوشا به پایگاه نظامیان امریکا در التاجی  در شمال بغداد خبر دادند. امریکا با طرح این ادعا که این حمله کار  کتائب حزب‌الله  وابسته به سازمان الحشد الشعبی عراق بوده، از کشته شدن سه نظامی و زخمی شدن 12 نفر خبر داد.

حزب الله عراق و هیچ کدام از دیگر گروه‌های الحشد الشعبی مسئولیت حمله به التاجی را نپذیرفتند و برخی از احتمال تکرار صحنه سازی امریکا به منظور حمله به مقرهای الحشد الشعبی نظیر حمله گذشته به پایگاه نیروهای الحشد الشعبی در القائم خبر می‌دهند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر