20:06 23 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک عضو کنگره آمریکا گفته است که علایم ویروس کرونا COVID-19 در نزد شماری از سربازان آمریکایی مستقر در افغانستان مشاهده شده، اما تا کنون آزمایش طبی برای تشخیص کرونا روی این سربازان انجام شده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از وبسایت نظامی «Military.com»، مارک پوکان، نماینده دموکرات کنگره آمریکا گفته است که چندین سرباز آمریکایی در افغانستان علایم شبیه آنفولانزا را تجربه کرده‌اند، اما نتایج آزمایش آنفولانزای آنان منفی بوده است.

آقای پوکان همچنان گفته است نگرانی‌هایی از ابتلای سربازان آمریکایی که در فاصله‌ی 75 مایلی از ایران، جایی که کرونا در حال گسترش است، وجود دارد. او گفته است که توسط یکی از اعضای فامیل سربازان آمریکایی از این مسأله آگاه شده است.

این عضو کنگره آمریکا بدون مشخص‌کردن پایگاه نظامی در افغانستان، افزوده است: «این خیلی بد است اگر ما برای سربازانی که در نزدیکی ایران قرار دارند، مراقبت‎های صحی مناسبی را ارایه نکنیم.»

مارک پوکان در عین حال گفته است که تا کنون از سوی وزارت دفاع آمریکا پاسخی مبنی بر فرستادن یا نفرستادن کیت‌های تشخیص‌کننده‌ی ویروس کرونا به پایگاه‌های سربازان آمریکایی در خارج از این کشور «آمریکا» دریافت نکرده است.

امریکا در حال حاضر بیش از 12 هزار نیرو در افغانستان دارد. مأموریت این نیروها آموزش و مشوره‌دهی به نظامیان افغان و حمایت از آنان در برخی از عملیات پیچیده‌ی نظامی است.

ویروس کرونا در افغانستان از تاریخ پنجم حوت به این طرف شیوع پیدا کرده است. این ویروس نخست از ایران وارد شهر هرات شد. از آن زمان تا کنون ابتلای 10 نفر (پنج نفر در هرات، سه نفر در سمنگان، یک نفر در کاپیسا و یک نفر دیگر در ولایت بلخ) از سوی وزارت صحت تأیید شده است.

نتایج آزمایش طبی 171 مورد مشکوک به ویروس کرونا منفی ثابت شده و از 52 مورد مشکوک دیگر تا کنون تشخیص نشده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر