02:04 22 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در پس زمینه شیوع کرونا ویروس و نخستین دور انتخابات شهرداری در فرانسه، شمار بازدیدکنندگان سایت اسپوتنیک فرانسه در روز یکشنبه گذشته به بیش از ۴ میلیون نفر رسید.

براساس آمار Google Analytics، روز یکشنبه گذشته (۱۵ مارچ) شمار بازدیدکنندگان سایت اسپوتنیک فرانسه (Sputnik France) به بیش از ۴ میلیون نفر رسید که این رقم برای این سایت که پنج سال قبل ساخته شده است، ریکارد می‌باشد.

ناتالیا نوویکووا، سردبیر اسپوتنیک فرانسه با ابراز نظر درمورد این دستاورد شان گفت: "ما تنها با خود ما رقابت داریم، با رسانه‌های فرانسوی نه! ما یک تیم دوستانه و باهدف داریم. از تمام افرادی که در این دستاورد دخیل اند، سپاسگزارم که کار خود را دوست دارند! ما از اکثریت پیشی گرفتیم اما این آخر کار نیست".

روز یکشنبه، فرانسوی‌ها ۳۵ هزار سران نهادهای محلی، منجمله شهردار پاریس را انتخاب کردند. درصد اشتراک رای‌دهندگان ۴۶ درصد بود و در بخش‌هایی از فرانسه به ۳۵ درصد می‌رسید، که این رقم به عنوان پایین‌ترین درصد اشتراک رای‌دهندگان برای فرانسه می‌باشد.

به دلیل اقدامات صحی، رای‌دهندگان اسناد شان را به دست کارمندان کمیسیون انتخابات نمی‌دادند و آنرا از فاصله دور به آنها نشان می‌دادند. اکثریت رای‌دهندگان نیز برای خانه‌پری اوراق رای‌دهی، با خود شان قلم آورده بودند.

سر از روز شنبه (۱۴ مارچ) به‌دلیل شیوع کرونا ویروس در فرانسه تمام کافه‌ها، رستوارنت‌ها، سینماها و سایر مغازه‌ها به‌جز مغازه‌های مواد خوراکی و مواد اولیه، مسدود شده اند.

شمار مبتلایان به کرونا ویروس در فرانسه به ۵۴۰۰ نفر رسیده است که از آنجمله ۱۲۰ نفر جان باخته است.

اسپوتنیک فرانسه در ماه جنوری سال ۲۰۱۵ آغاز به فعالیت کرد. حد اوسط بازدیدکنندگان این سایت در یک ماه به ۱۱ میلیون نفر می‌رسد.

مرتبط:

بهترین عکس های این هفته اسپوتنیک
کارمندان اسپوتنیک استونیا از کار بطور اجباری سبکدوش شدند
بازداشت سردبیر اسپوتنیک ترکیه در استانبول
واکنش کرملین در مورد وضعیت خبرنگاران اسپوتنیک ترکیه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر