21:05 10 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

در مسکو، اظهارات اخیر وزیر خارجه امریکا مبنی بر اینکه روسیه ده‌ها نظامی ترکی در سوریه را "به قتل رسانیده است"، را دروغ آشکار، خواندند.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع در وزارت امور خارجه روسیه گفته است که "حتی در زمان اپیدمی جهانی مقامات رسمی امریکا با اظهار اطلاعات دروغین به پروپاگند بزرگ ضدروسی شان ادامه می‌دهند".

این منبع گفت: "یکی از چنین اظهارات به تاریخ ۱۷ مارچ در کنفرانس خبری مایک پامپئو، وزیر امور خارجه امریکا، ابراز شد".

به گفته این منبع، "امریکا معتقد است که روسیه ده‌ها نظامی ترکی را در سوریه به قتل رسانیده است"، در واشنگتن قصد دارند "متحد شان در ناتو را حمایت کنند".

منبع در وزارت خارجه روسیه افزود: "متاسفانه بخاطر اینکه در همکاری‌ها روسیه – ترکیه برای حل و فصل وضعیت در سوریه، درز ایجاد کنند، مقامات دولتی امریکا به دروغ‌های آشکار پناه برده اند".

وی گفت: "شاید، تصادفی نباشد. این امریکا بود که به طور فعال در آتش بحران در این کشور چوب انداخت و به طور فعال از هر گروهی که بر ضد حکومت قانونی این کشور مبارزه مسلحانه می‌کرد، حمایت کرد".

منبع افزود: "امریکایی‌ها حتی مدت زیاد با اعلام گروه تروریستی داعش مخالفت می‌کردند، و انتظار داشتند از جهادی‌ها برای اهداف خود استفاده کنند و حتی تا هنوز تلاش دارند به تامین صلح در کشور رنج‌دیده سوریه، مزاحمت ایجاد کنند".

مرتبط:

روسیه: امضای توافق نامه بین امریکا و طالبان باید به گفت و گوی میان افغانستانی ها منجر شود
واکنش روسیه به آزمایش سلاح هایپرسونیک توسط امریکا
روسیه بر نقطه آسیب دیده - نفت امریکا – ضربه متقابل وارد می سازد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر