11:20 20 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مرکز اهدای خون در نیویورک اعلام کرد که این مرکز از خون بیماران بهبودیافته ویروس کرونا جهت مداوای بیماران جدید استفاده خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مرکز اهدای خون در نیویورک شروع به گرفتن پلاسمایی بیماران بهبودیافته کرونا کرده است و می‌گوید که پلاسمای موجود در خون بیماران بهبودیافته به درمان کمک می‌کند.

در خبرنامۀ که این مرکز منتشر کرده آمده است: این مرکز اهدای خون در نیویورک اولین مرکز است که پلاسمای خون بیماران بهبودیافته کرونا را گرفته و جهت مداوای بیماران جدید استفاده می‌کند.

سازمان غذا و دارو در امریکا اعلام کرد که شفاخانه های این کشور می‌توانند از پلاسما جهت مداوای بیماران مبتلا به ویروس کرونا استفاده کنند.

 داکتران امیدوارند که «آنتی‌بادی»‌های موجود در خون افراد بهبودیافته، بتواند برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا که وضعیت وخیمی دارند، مورد استفاده قرار گیرد. مرکز اهدای خون نیویورک اولین مرکز خواهد بود که پلاسمای بیماران بهبودیافته کرونا را جمع‌آوری می‌کند.

سازمان جهانی صحت در 11 مارچ اعلام کرد که ویروس کرونا به یک بیماری همه‌گیر به سطح جهان تبدیل شده است. براساس آخرین اطلاعات این سازمان، بیش از 414 هزار نفر در حال حاضر در سراسر جهان به کرونا مبتلا هستند و کرونا جان  بیش از 18 هزار نفر نیز گرفته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر