جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

ونزوئلا فروش نفت را با قیمتی کمتر از پنج دالر در هر بشکه آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه های محلی ونزوئلا، صنعت نفت ونزوئلا زیر تاثیر تحریم های ایالات متحده امریکا و اختلافات در اوپک و گسترش ویروس کرونا تصمیم گرفته است که نفت خام خود را با ارزش بسیار تعجب آور به فروش برساند.

این رسانه ها خاطر نشان می شوند، که نفت ونزوئلا خریداران بسیار کمی دارند، زیرا در صورت انجام معامله، طرف دوم به طور خودکار زیر تحریم های واشنگتن قرار می گیرد و به همین دلیل در کشورهای امریکای لاتین امکانات ذخیره سازی نفت تقریبا کامل است و مقام های کشور ونزوئلا مجبور شدند شماری از چاه های نفت را ببندند و تولید را به 450 هزار بشکه در روز کاهش بدهند و رکورد کم قیمت نفت را برای خلاص شدن از شر مازاد آن تعیین کنند.

قیمت نفت در اثر فروپاشی معامله اتحادیه اوپک و پس از پشتیبانی نکردن روسیه از کاهش اضافی تولید نفت تقریبا دو برابر پایین آمد. ترامپ شخصا افزایش تولید نفت توسط عربستان سعودی را تایید کرد، اما از این کشور خواست تا به صنعت شیل آسیب نرسد.

در همین حال، در پیش بینی های سازمان ها برای مقاومت تولید نفت، از روسیه به عنوان آماده ترین کشور در برابر رقبای نفتی دیگرش نام برده شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر