14:31 07 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 74
ما را در دنبال کنید

دانشمندان چینایی درجه حرارتی را نام بردند که در آن کرونا (کووید -19) بیشتر فعال می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ترپال medRxiv، دانشمندان دانشگاه هنگ کنگ درجه حرارتی را تعیین کردند که در آن ویروس کرونا مخصوصاً فعال می‌شود.

دانشمندان خاطر نشان کردند که ویروس کرونا برای مدت طولانی در حرارتی حدود چهار درجه سانتیگراد بسیار پایدار است و در صورت عدم ضدعفونی، فعالیت آن فقط پس از 14 روز کاهش می‌یابد. در عین حال کووید -19 تحمل درجه حرارت بالا را ندارد و در حرارت 70 درجه در عرض پنج دقیقه می‌میرد.

کارشناسان همچنان می‌گوید که ویروس کرونا چقدر روی سطوح زنده می‌ماند. این ویروس بر روی کاغذ بعد از سه ساعت اثری از آن وجود نخواهد داشت. ویروس کرونا می‌تواند روی لباس و چوب فرآوری تا دو روز، روی شیشه تا چهار روز و بر روی پلاستیک تا هفت زنده بماند.

دانشمندان خاطرنشان كردند كه اين ويروس تا هفت روز می‌تواند در سطوح خارجی ماسك های طبی باقی بماند و آنها خواستار ضد عفونی كامل آنها شدند.

سازمان جهانی صحت در تاریخ 11 مارچ اعلام که ویروس کرونا به یک بیماری همه‌گیر به سطح جهان تبدیل شده است است. براساس آخرین داده‌های این سازمان، بیش از 570 هزار نفر در سراسر جهان به کووید -19 مبتلا شده اند و کرونا جان بیش از 26 هزار نفر را گرفته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر