جهان
دریافت لینک کوتاه
0 110
ما را در دنبال کنید

محققان چینایی توانستند معین کنند که هفته اول یا دومین هفته ابتلا به کرونا خطرناک است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله «The Lancet»، محققان چینایی توانستند معین کنند که هفته اول خطرناک است یا دومین هفته ابتلا به کرونا.

بر طبق تحقیقات آنها خطرناکترین مرحله ، اولین هفته پس از ظاهر شدن علایم ابتلا به ویروس است. در این مرحله ویروس براحتی می تواند انتقال یابد. شدت فعالیت ویروس «کووید -19» می تواند انتقال آن از یک فرد به فرد دیگر را راحتتر کند. از اینرو محققان برای دوری از مواجه شدن با این خطر، به استفاده از ماسک هنگام خروج از خانه فرامی‌خوانند.

این در حالی است که ویروس شناسان دانشگاه  ویروس کرونا در دوما 4+ درجه فعالیت خود را آغاز می کند و در این دما به مدت 14 روز می تواند زندگی کند و سپس فعالیت آن کاهش می یابد.

این گفته این دانشمندان، کرونا ویروس توانایی مقابله با دمای 70+ درجه را ندارد و در مدت پنج دقیقه از بین می‌رود.

مطابق با اطلاعات دانشگاه جانز هاپکینز، تا نیمه شب روز 30 ماه مارس، در سراسر جهان، 718685 به بیماری « کووید-19» مبتلا شده‌اند. از این تعداد 33800 نفر درگذشتند و 149 هزار نفر بهبود یافتند.

آمریکا از لحاظ شمار مبتلایان با 139600 نفر در صدر کشورها قرار دارد. ایتالیا با 97600 نفر در جای دوم و چین با 82100 نفر در ردیف سوم قرار گرفته است. کشورهای اسپانیا،آلمان،فرانسه، ایران،بریتانیا، سوئیس و نیدرلند در فهرست 10 کشور با تعداد زیاد مبتلایان به کروناویروس قرار دارند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر