19:01 22 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سفیر چین در کابل می گوید که اولین بسته‌های کمک صحی جمهوری خلق چین به زودی به کابل می‌رسند و در دسترس وزارت صحت قرار خواهند گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست جمهوری با نشر یک خبرنامه‌ی گفته است وانگ یو، سفیر چین با سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری دیدار کرد.

این خبرنامه می افزاید که در این دیدار آنان روی کمک های صحی چین برای مبارزه با ویروس کرونا، گفتگوهای صلح و دیگر موضوعات بحث و گفتگو کرده اند.

خبرنامه افزود که سفیر چین از اقدامات حکومت افغانستان در پیشگیری از شیوع کرونا ویروس را به موقع خواند و عده سپرد که دولت و مردم چین با استفاده از تجربیاتی که دارند، دولت و مردم افغانستان را در مبارزه با ویروس کرونا همکاری خواهند کرد.

وانگ یو، سفیر چین تاکید کرد که اولین بسته‌های کمک صحی جمهوری خلق چین به زودی به کابل می‌رسند و به دسترس وزارت صحت عامه افغانستان قرار خواهند گرفت.

به گفته وی، چین مانند گذشته با حکومت و مردم افغانستان همکار خواهد بود و دولت افغانستان را را در رسیدن به یک صلح پایدار حمایت خواهد کرد.

ویروس کرونا در کشور تاکنون 145 تن را مبتلا کرده است که از میان چهار تن جان های شان را از دست داده اند. هرات به عنوان خواستگاه این ویروس در غرب کشور بیشترین شمار مبتلایان را دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر