05:19 29 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 100
ما را در دنبال کنید

تیراندازهای روسیه می توانند در میدان جنگ از فاصله دور هلیکوپترهای و وسایل نقلیه دشمن را از بین ببرند.

در جریان تطبیقات "موضع تیرانداز" که از طرف وزارت دفاع روسیه صورت گرفت، تک تیراندازها با کمک تفنگ نشانزنی با کالیبر بزرگ از خفا، روش مبارزه با هلیکوپترها را تمرین نمودند. در جریان تطبیقات نمایش داده شد که سلاح های گرم نیروهای پیاده در مقابله با طیارات و هلیکوپترهای دشمن موثر استند.

مرمی های تفنگ "تیرانداز از خفا" 12.7 x108 میلی متر میباشد که در صورت لزوم، از مرمی 12.7x108 میلی متر می توان وسایل نقلیه غیر زرهی و تخنیک مجهز با زره خفیف را هدف قرار داده نابود نمود. به گزارش ایزوستیا، این سلاح به تیرانداز امکان آنرا مساعد میسازد که تا تیراندازها از فاصله 2 کیلو متر به موتورها ، تانکی تیل و  کابین پیلوت هلیکوپترهایی چندین فیر را انجام دهد.

برای حداکثر تیراندازی با هلیکوپترها از یک تفنگ سنایپر، سربازان باید بین مدل های هلیکوپتر یک دشمن بالقوه تمایز قائل شوند، و همچنین تصوری از آسیب پذیری های آنها داشته باشند. علاوه بر این، برای افزایش اثربخشی حمله باید در موقعیتهای تیراندازی از قبل جهت فیر با هدف در هواپیما آماده شود.

قابل ذکر است که تفنگ سنایپر ASVK در سال 2004 در کارخانه V. A. Degtyarev در کاوروف ساخته شد و در همان سال تحویل قوای مسلح روسیه گردید. علاوه بر اردوی روسیه، نیروهای مسلح ویتنام نیز از این تفنگ استفاده می کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر