14:14 10 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

ترکمنستان واژهٔ «ویروس کرونا» را از قاموس خود حذف نمود. کسانی که ماسک بر صورت داشته، یا در اماکن عمومی از ویروس کرونا حرف بزنند، بازداشت می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک،  گزارشگران بدون مرز به نقل از نشریه «وقایع ترکمنستان»  اعلام نموده اند که به دستور مقامات ترکمنستان؛ به رسانه‌های این کشور دیگر مجاز نیست اسمی از ویروس کرونا ببرند و این کلمه حتی از روی دفترچه‌های سلامت مکاتب، بیمارستان‌ها و امکان عمومی نیز حذف شده است.

براساس گزارش،  مأموران لباس‌شخصی در عشق‌آباد، پایتخت ترکمنستان، می‌توانند کسانی را که ماسک بر صورت داشته، یا در اماکن عمومی از ویروس کرونا حرف بزنند بازداشت کنند.

گزارشگران بدون مرز اعلام کردند که ترکمنستان با ممنوع کردن استفاده از واژهٔ «ویروس کرونا» گامی خطرناک در راستای سرکوب اطلاع‌رسانی دربارهٔ بیماری همه‌گیر COVID-19برداشته و جان شهروندان خود را به‌خطر انداخته است. این نهاد معتقد است که مقامات  ترکمنستان ازاین طریق درتلاش اند آمار مربوط به شیوع کرونا در ترکمنستان را مخفی نگهدارند.

گزارشگران بدون مرز از جامعهٔ بین‌الملل خواسته‌اند به رفتار دولت «قربان‌قُلی بِردی‌محمداُف» واکنش نشان دهد، زیرا چنین  رفتارجان شهروندان این کشور را به‌خطر می‌اندازد.

قربان‌قُلی بِردی‌محمداُف، رئيس جمهوری ترکمنستان که با لقب «پدر حافظ» ملت نیز شناخته می‌شود چندی پیش در آخرین اقدام خود دستور داد با دود گیاهی سنتی، شبیه به اسفند، فضاهای عمومی را ضدعفونی کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر