16:46 28 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی نیروهای دولت وفاق ملی از سرنگون کردن یک پهپاد اماراتی در غرب لیبی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه العالم لیبایی، «محمد قنونو» سخنگوی نیروهای دولت وفاق ملی لیبیا امروز (چهارشنبه)، در صفحه فیسبوک نیروهای وابسته به دولت الوفاق از سرنگونی یک پهپاد اماراتی در جنوب منطقه «العجیلات» (غرب لیبیا) خبر داد.

او گفت: «سیستم دفاع هوایی نیروهای دولت وفاق موفق شد یک پهپاد اماراتی را در جنوب العجیلات سرنگون کند».

در همین ارتباط، سیستم دفاع هوایی نیروهای تحت فرمان جنرال خلیفه حفتر روز دوشنبه یک پهپاد ترکیه‌ای را سرنگون کردند.

پس از سرنگونی و ترور معمر قذافی رهبر لیبیا در سال 2011، لیبیا عملا به پراگندگی در حکومت داری مواجه شد و اکنون دو قدرت در این کشور حاکم است. یکی پارلمان انتخاب شده توسط مردم در شرق و دیگری در غرب با پایتختی طرابلس دولت توافق ملی که با پشتیبانی سازمان ملل و اتحادیه اروپا تشکیل شده است. مقامات بخش شرقی این کشور به طور مستقل از طرابلس فعالیت می‌کنند و با ارتش مارشال خلیفه حفتر همکاری می‌کنند.

در 19 جون در برلین کنفرانسی بین المللی درباره لیبیا با حضور روسیه، امریکا، ترکیه، مصر، و چند کشور دیگر و همچنین اتحادیه اروپا و سازمان ملل برگزار شد. نتیجه اصلی کنفرانس درخواست تجدید نظر شرکت کنندگان در مورد آتش بس در لیبیا و تعهد به خودداری از مداخله در این درگیری با رعایت تحریم عرضه سلاح به طرفین بود. علاوه بر این، شرکت کنندگان در این نشست پیشنهاد ایجاد کمیته نظارت بر آتش بس را دادند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر