جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سی‌آی‌ای مدعی شده است که چین میزان واقعی اپیدمی ویروس کرونا را پنهان می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، چین میزان واقعی اپیدمی ویروس کرونا در کشور را پنهان می‌کند. این در گزارش مخفی توسط سازمان اطلاعات مرکزی امریکا ارائه شده در کاخ سفید بیان شده است.

به طور خاص پکن را در میزان کاهش موارد ابتلا و موارد مرگ ناشی از ویروس کرونا مظنون پنداشته اند.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا، علناً از چین و سایر کشورها خواسته است که در مورد آمار ویروس کرونا شفاف باشند. وی بارها و بارها مقامات چینایی را به پنهان کردن تبادل اطلاعات به ویژه در هفته ‌های اول پس از گسترش کرونا و عدم امتناع از کمک‌ به متخصصان امریکایی متهم کرد.

در اول ماه اپریل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا اعتراف کرد که از قصد تهدید احتمالی کرونا را در ابتدای این بیماری پنهان کرده بود «من همه چیز را می‌دانستم. من می‌دانستم که کرونا می‌تواند وحشتناک باشد، می‌دانستم که همه چیز ممکن خوب شود. من نمی‌خواهم بدبین باشم. او گفت که به نظر وی مهم است که به مردم امید بدهیم. این الگوی رفتاری وی مورد انتقاد برخی کارشناسان سازمان صحت قرار گرفت.

ایالات متحده امریکا از نظر مبتلایان در مکان اول جهان قرار دارد و کرونا جان 5 هزار و 116 نفر را تا به حال گرفته است. در مجموع بیش از 215 هزار نفر در این کشور به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

سازمان جهانی صحت در تاریخ 11 مارچ اعلام کرد که کرونا ویروس به یک بیماری همه‌گیر به سطح جهان تبدیل شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر