04:15 29 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پس از ختم بیماری همه‌گیر کرونا ویروس در جهان، دیگر نیازی به برخی از شغل‌ها وجود نخواهد داشت.

به گزارش اسپوتنیک، کارشناسان انستیتوت آموزش پیشرفته به این باور اند که توریزم که در جریان شیوع کرونا ویروس بیشتر از هر بخش دیگر تجارت ضربه دیده است، پس از ختم این بیماری نیز شهرت و محبوبیت اش را از دست خواهد داد.

به باور این کارشناسان، آژانس‌های توریستی و رهنماهای سیاحین که در قدم نخست در خطر عدم نیاز قرار دارند و در سال جاری تغییرات بزرگ کادری در این بخش به میان خواهد آمد.

شرکت‌های مسافربری هوایی نیز با مشکلات جدی روبرو خواهند شد، شمار زیادی از این شرکت‌ها در چند آستانه ورشکستگی قرار دارند.

در نتیجه، در بازار کار شمار زیادی از اشخاص حرفه ای بدون شغل باقی خواهند ماند که منجر به ایجاد رقابت شدید می‌شود.

همچنان به بخش پرورش اندام و فیتنس نیز آسیب خواهد رسید.

کارشناسان به این باور اند که پس از ختم رژیم قرنطینه، این بخش نمی‌تواند مشتریانش را به‌طور کامل بازگرداند، که در نتیجه شمار زیادی از مربیان با تجربه بدون شغل باقی خواهند ماند.

بیماری همه‌گیر کرونا ویروس و اقدامات اتخاذشده علیه آن می‌توانند پروسه اتوماتیک‌شدن و دیجیتالی‌شدن منابع کاری را سرعت بخشند، کاری که بسیار قبل از شیوع بیماری همه‌گیر آغاز شده بود.

بدین ترتیب، چشم انداز شغلی شمار زیادی در معرض خطر است. که در میان آنها کارمندان پایین‌رتبه بخش‌های تخصصی، تحلیلگران پایین‌رتبه، مشوره‌دهندگان حقوقی، مدیران بانک‌ها، دواسازان، سازماندهندگان رویدادها، ترجمان‌ها، معلمان و همچنان کارمندان بخش چاپ، قرار می‌گیرند.

کارشناسان حدس می‌زنند که پس از ختم بیماری همه‌گیر کرونا ویروس، بخش‌های مود، آرایش و هوتل‌ها یک دوران دشوار را سپری خواهند کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر