01:49 19 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور آمریکا از شرکت های داروسازی این کشور خواست برای درمان بیماری کرونای نخست وزیر انگلیس دست به کار شوند.

 به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئيس جمهوری ایالات متحده آمریکا اعلام کرده که انتقال بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به بخش مراقبت‌های ویژه به دلیل عوارض ابتلا به ویروس جدید کرونا امری خطرناک است و دولت الایات متحده آمریکا هم‌اکنون در حال بررسی راه‌کاری برای کمک به تیم پزشکان معالجه کننده جانسون است.

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری روزانه‌اش درباره تحولات بحران شیوع همه‌گیر کرونا از تماس‌های مستقیم خود با تیم پزشکان معالجه کننده بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا خبر داد.

دفتر نخست وزیر انگلیس اعلام کرد حال بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور  بر اثر ابتلا به کرونا وخیم شده و به آی سی یو منتقل شده است.

«وخامت بیماری وی بیش از آن بوده که خود یا کابینه‌اش آمادگی پذیرش آن را داشته باشند.» و همچنین پزشکانی که «نگران تنفس او هستند» در روز‌های گذشته بار‌ها او را معاینه کرده‌اند.

دفتر نخست وزیری انگلیس اعلام کرد علی رغم انتقال جانسون به بخش مراقبت های ویژه، وی هم اینک به هوش است.

پیش از این پزشکان انگلیسی اعلام کرده بودند بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس به دلیل نشان دادن «علائم پایدار» بیماری COVID-19 «تا جایی که لازم باشد» در بیمارستان باقی می‌ماند.

بیماری همه‌گیر «کووید-19» تاکنون جان بیش از 70 هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان نیز از یک میلیون و 200 هزار نفر فراتر رفته است.

شمار جان‌باختگان در قاره اروپا بر اثر ابتلا به این ویروس هم از 50 هزار نفر بیشتر شده است. مقامات آمریکا هم هشدار داده‌اند که این کشور «هفته‌ای بسیار دشوار» پیش رو دارد.

دانشگاه جانز هاپکینز از جان باختن 1150 نفر بر اثر کرونا در آمریکا در 24 ساعت گذشته خبر داد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر