جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

فرماندهی فضایی نیروی هوایی امریکا ادعا می‌کند که روسیه چهارشنبه آزمایش راکت رهگیر ضد ماهواره را انجام داد.

به گزارش اسپوتنیک، فرماندهی فضایی نیروی هوایی امریکا با نشر بیانیه‌ای ادعا کرده است که روسیه روز چهارشنبه آزیش راکت رهگیر ضد ماهواره را انجام داده است.

در بیانه آمده است: فرماندهی فضایی نیروی هوایی امریکا از آزمایش راکت رهگیر ضد ماهواره‌ روسیه که در 15 اپریل انجام شد، آگاه است و در حال پیگیری می‌باشد.

بر این اساس، جنرال جان ریموند، فرمانده عملیات فضایی امریکا اعلام کرد که این آزمایش نشان دیگری است مبنی بر تهدیداتی که علیه ایالات متحده و سیستم‌های فضایی این کشور وجود دارد. این تهدیدات رو به فزونی و رشد است.

وی می‌گوید که ما آماده دفاع از منافع خود و متحدانمان در فضا هستیم.

یادآور می‌کنیم که در دوران اتحاد جماهیر شوروی در دهه 80 قرن بیستم میلادی، سیستم دفاع ضد فضایی (برنامه انهدام ماهواره‌ها) فعال شده بود. این سیستم متشکل از موشک «سیکلون-2»  به همراه یک ماهواره رهگیر بود که از پایگاه فضایی بایکونور به مدار زمین پایین پرتاب شده بود.

در سپتمبر سال 1985 میلادی، ایالات متحده امریکا با استفاده از راکت ضد ماهواره ای‌س‌ام-135 ایست که از یک جنگنده اف-15 پرتاب شد، ماهواره علمی نجومی علمی خود Solwind را در ارتفاع 555 کیلومتری سرنگون کرد. در فبروری سال 2008 میلادی، ماهواره نظامی یواس‌ای-193 با موفقیت توسط راکت سطح به هوای امریکایی اس‌ام-3 در ارتفاع 247 کیلومتری منهدم شد.

در ماه مارچ سال 2019 میلادی، هند ماهواره نظامی خود، میکروسات-آر را در مدار با ارتفاع حدود 270 کیلومتر پرتاب کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر