15:10 07 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا، اقدامات قرنطینه در بریتانیا به مدت 3 هفته دیگر تمدید شد.

به گزارش اسپوتنیک، دومینیک راب وزیر امور خارجه بریتانیا روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که وی در زمان نخست وزیری در حالی که بوریس جانسون در حال سپری کردن، دوران معالجه از کرونا است، اقدامات قرنطینه بریتانیا را حداقل برای سه هفته تمدید کرده است.

وی گفت: "شواهدی وجود دارد که اقدامات گذشته مؤثر بوده است. هرگونه تغییر در رژیم فعلی می تواند به وخیم شدن اوضاع منجر شود. تضعیف زود هنگام اقدامات قرنطینه می تواند اوضاع را برای سلامت عمومی و اقتصاد بدتر کند. بر اساس این تصمیم دولت تصمیم گرفت تا حداقل برای سه هفته اقدامات را تمدید کند."

در بریتانیا به 13729 نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  بعداً کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان صحت جهانی در ماه مارچ اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک مرض همه گیر شده است. اکنون با گذشت حدود سه ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این مرض هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این مرض در خانه بمانند .

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر