جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی روز چهارشنبه نشستی مجازی برای بررسی پیامدهای ناشی از ویروس کرونا بر امنیت و ثبات مالی این کشورها برگزار خواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، دفتر مطبوعاتی سازمان همکاری اسلامی به نقل از دبیرخانه این سازمان اعلام کرد که روز چهارشنبه، نشست فوق‌العاده کمیته اجرایی سازمان را در سطح وزیران خارجه از طریق ویدیو کنفرانس برگزار خواهد کرد.

این نشست به ریاست عربستان به عنوان رئیس دوره‌ای چهاردهمین اجلاس سران اسلامی برگزار می شود. یوسف بن احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در این‌باره گفت : وزیران خارجه در این نشست آثار و پیامدهای بیماری همه‌گیر ویروس کرونا را بر امنیت و ثبات مالی کشورهای عضو این سازمان بررسی خواهند کرد.

وی تصریح کرد که این نشست فوق‌العاده در چارچوب سلسله اقدامات انجام شده این سازمان از زمان شروع اپیدمی کرونا و به منظور تحقق اهداف منشور این سازمان برگزار می‌شود که کشورهای عضو را در موارد فوق‌العاده انسانی به تقویت همکاری و هماهنگی با یکدیگر فرا می‌خواند.

او افزود: سازمان همکاری اسلامی و نهادهای وابسته با کشورهای عضو این سازمان، همواره در ارتباط است تا هرآنچه می‌توانند برای کاهش عواقب ناشی از کرونا انجام دهد.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی از کمک های بانک توسعه اسلامی و صندوق همبستگی اسلامی برای کاهش پیامدهای ناشی از این بیماری قدرانی کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر