جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

آنتونیو گوترش با توجه به حلول ماه مبارک رمضان با استناد به آیه‌ای از قرآن درخواست قبلی خود مبنی بر لزوم آتش‌بس جهانی را تکرار کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری شین‌هوا، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی خواستار آتش‌بس جهانی در آستانه ماه مبارک رمضان شد.

وی گفت: این ماه رمضان بسیار متفاوت است، زیرا بسیاری از فعالیت‌ها تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا خواهد بود. در همین حال، بسیاری از مردم مناطق درگیر بار دیگر این ماه را با جنگ و ناامنی در همه جا پیش رو خواهند داشت.

دبیرکل سازمان ملل مجددا درخواستی را که ۲۳ مارچ مبنی بر برقراری فوری آتش‌بس جهانی برای تمرکز بر مبارزه با ویروس کرونا مطرح کرده بود، تکرار کرد و گفت: من درخواست قبلی خود را امروز بار دیگر با اشاره‌ به آیه‌ای در قرآن تکرار می‌کنم. "و اگر دشمنان به صلح و مسالمت تمایل داشتند تو نیز مایل به صلح باش و کار خود به خدا واگذار که خدا شنوا و داناست".

کشور‌های مصر، تونس، لبنان و همچنین دیوان اوقاف اهل سنت عراق روز جمعه را اول ماه مبارک رمضان اعلام کردند.

با این حال عربستان سعودی، قطر و برخی کشور‌های عربی و اسلامی عصر پنجشنبه نیز برنامه استهلال ماه رمضان را دنبال می‌کنند.

امسال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان، مسلمانان ماه رمضان متفاوتی را نسبت به سال‌های قبل تجربه خواهند کرد زیرا براساس برخی اخبار منتشره، برگزاری تجمعات برای مراسم دعا و نیایش امسال انجام نمی‌شود.

مرتبط:

یوناما خواستار برقراری آتش‌بس در افغانستان شد
خواست گروه حفاظت از غیرنظامیان: طالبان در مناطق دوردست آتش‌بس اعلام کنند
اتحادیه اروپا خواستار آتش‌بس فوری در افغانستان شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر