09:53 20 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

روز پنجشنبه رئیس جمهور ایالات متحده امریکا برای مقابله با ویروس کرونا درباره تزریق مواد ضد عفونی سخن گفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، «گریچن ویتمر» فرماندار ایالت میشیگان گفت، که پس از اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور امریکا درباره تزریق مواد ضد عفونی برای از بین بردن ویروس کرونا،‌ تماس‌های اضطراری در این ایالت افزایش یافته است.

ویتمر که با شبکه خبری «ای‌بی‌سی» مصاحبه می‌کرد، افزود پیش از صحبت‌های پنجشنبه گذشته ترامپ درباره تزریق مواد ضد عفونی، تماس‌های اضطراری افزایش یافته است.

وی گفت مردم امریکا به سخنان شخصی که در جایگاه قدرتمندترین فرد در کره‌ زمین است، چه جدی باشد یا نه،‌گوش می‌دهند.

فرماندار میشیگان گفت طی روزهای اخیر تماس‌هایی مبنی بر مسمومیت افزایش یافته و این بسیار مهم است که هر فردی از ما تنها باید به انتشار اطلاعاتی بپردازد که از نظر پزشکی صحیح هستند.

وی تاکید کرد: "هیچ کسی نباید برای مبارزه با ویروس کرونا مواد ضد عفونی بخورد. لطفا این کار را نکنید".

رئیس جمهور امریکا روز پنجشنبه در نشست خبری خود گفت: "مواد ضدعفونی‌کننده ظرف یک دقیقه ویروس کرونا را ناکار می‌کند. ظرف یک دقیقه! راهی هست که بتوانیم آن را به داخل بدن تزریق کنیم یا با آن [شش ها] را شستشو دهیم؟ چک کردن آن جالب خواهد بود".

البته ترامپ روز جمعه و در جریان امضای بسته مالی حمایتی از کسب‌وکارهای خرد گفت، که مطرح کردن این سخنان از سوی وی تنها یک «شوخی» بوده است.

شمار زیادی از مقامات وزارت بهداشت و پزشکان امریکایی بلافاصله این پیشنهاد ترامپ را خطرناک توصیف کردند و از مردم درخواست کردند به هیچ عنوان چنین روش‌هایی را در خانه امتحان نکنند.

با این وجود، مرکز کنترل سموم وزارت بهداشت امریکا در نیویورک روز شنبه اعلام کرد از ۹ صبح روز پنجشنبه تا ۳ بعدازظهر روز جمعه، مجموعاً ۳۰ نفر به خاطر مسمومیت با مواد ضدعفونی کننده به درمانگاه ها منتقل شده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر