12:57 30 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بیش از هفتصد پایگاه نظامی امریکا در سراسر جهان به تغییر و تبدیل هزاران نظامی نیاز دارند، که در اوج بیماری همه‌گیر اجرای این امر مشکل‌ساز است.

به گزارش اسپوتنیک، سی‌ان‌ان با استناد بر نیروهای بحری امریکا خبر داده بود که شمار آلودگان کرونا ویروس در داخل کشتی طیاره‌بر USS Kidd نیروهای بحری امریکا به ۴۷ تن رسیده است. این کشتی حدود ۳۳۰ نفر خدمه دارد. این دومین شیوع کرونا ویروس در کشتی‌های امریکایی می‌باشد.

الکساندر میخایلوف، مدیر دفتر تحلیل نظامی – سیاسی با ابراز نظر درمورد آسیب‌پذیری پایگاه‌های نظامی امریکا در شرایط شیوع بیماری همه‌گیر جهانی گفت: "معلوم‌دار است که در چند ماه آینده قدرت نظامی امریکا به شدت کاهش خواهد یافت. دشمن کوچک اما خطرناک – کووید ۱۹ تقریبا کار تمام کشتی‌های طیاره‌بر و کشتی‌های بزرگ جنگی امریکایی را متوقف کرده، که در نتیجه آمادگی و تغییر و تبدیل نیروهای نیز توقف یافته است".

به گفته این کارشناس سیاسی، باوجود اندازه بزرگ و زیرساخت‌های توسعه‌یافته، فضای داخلی در کشتی نظامی محدود است و حفظ نیروهای بحری از آلودگی به ویروس از طریق سیستم تهویه عمومی بسیار دشوار است.

وی هشدار داد که ممکن است در آینده نزدیک در کشتی‌های امریکایی و در پایگاه‌های نظامی امریکا و ناتو بیماری همه‌گیر تکرار خواهد شد.

وی خاطر نشان ساخت: "لذا هر پایگاه بیرونی امریکا یا کشتی جنگی حالا وقار نه بلکه دردسر برای پنتاگون است. علاوه بر شعبات صحی در پایگاه‌ها و کشتی‌ها، حالا باید به واحدهای مراقبت‌های ویژه با سیستم‌های تهویه و برای تجهیزات برای آزمایش ویروس‌های جدید نیز تجهیز شوند. و آنهم پس از ختم رسمی بیماری همه‌گیر".

به گفته وی، بیماری همه‌گیر کرونا ویروس بخاطری پنتاگون را غافلگیر ساخت که در وزارت دفاع امریکا به مسایل دفاع بیولوژیکی نیروها پس از ختم جنگ سرد، به‌طور جدی برخورد صورت نگرفت.

مرتبط:

گزارش ماه جنوری مشاور ترامپ فاش شد؛ جان باختن نیم میلیون امریکایی به اثر کرونا
5 میلیون تست کرونا در امریکا؛ 50 هزار مرگ، بیش از 925 هزار مبتلا
شیوع کرونا در امریکا؛ آمار مرگ از 53 هزار نفر گذشت
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر