جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

تیمی از دانشمندان یک آسیب غیرعادی ناشی از ویروس کرونا در بدن بیمار را که منجر به مرگ می‌شود، مشخص نمودند.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان مرکز ایرلندی بیولوژیکی عروقی و کالج سلطنتی جراحان، صدها لخته خون را در ریه های بیمارانی که در اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده اند کشف نمودند.

نتایج این تحقیق در نشریه EurekAlert منتشر شده است.

به عقیده کارشناسان، لخته شدن غیر طبیعی خون منجر به نتایج کشنده می شود. بیماران با چنین سندروم کسانی بودند که در پی ابتلا به ویروس کرونا، با وجود مراقبت های ویژه جان شان را از دست دادند.

 براساس این مطالعه ، علاوه بر آلوئولهای ریوی که تحت تأثیر پنومونی کرونا ویروس قرار گرفته اند، صدها میکروترومب «لخته خون» در ریه های این بیماران تشخیص شده است.

شایان ذکر است که چنین اختلالات در انواع دیگر عفونتهای ریوی مشاهده نمی شود.

به گفته محققان ، اختلال عملکرد لخته شدن خون تا حدی بروز هیپوکسی (افت سطح اکسیژن خون) در بیماران مبتلا به COVID-19  را توضیح می دهد

به گفته یكی از نویسندگان این مطالعه، انعقاد شدید خون غیر طبیعی در كرونا ‌ویروس خطر سکته مغزی یا حمله قلبی را افزایش می دهد.

گفتنی است که سازمان بهداشت جهانی در 11 ماه مارچ شیوع بیماری COVID-19  ناشی از کرونا‌ ویروس جدید را یک بیماری همه گیر جهانی اعلام کرد.  

آمار مبتلایان به  COVID-19، روز جمعه اول ماه می به حدود 3 میلیون و 300 هزار نفر در سراسر جهان رسید. ایالات متحده آمریکا با حدود یک  میلیون و یکصد هزار مبتلا به ویروس کرونا، در صدر آمار کشورهای درگیر با این ویروس قرار دارد. بیش از 233 هزار نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر