جهان
دریافت لینک کوتاه
0 70
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ونزوئلا از بازداشت دو شهروند آمریکایی در کشورش که او آنها را محافظان شخصی ترامپ عنوان نموده، خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا  از دستگیری دو تبعه آمریکایی که وی آنها را محافظان شخصی ترامپ خوانده است، در جریان حمله نظامی روز گذشته علیه دولت خود خبر داد.

رئیس جمهور ونزوئلا در یک سخنرانی توضیح داد در جریان حمله روز گذشته، گفت، این افراد تلاش داشتند با طرح از پیش برنامه‌ریزی شده و در هماهنگی با واشنگتن، از طریق سواحل کارائیب به ونزوئلا نفوذ و او را سرنگون کنند.

این در حالی است که مسئولان ونزوئلا می‌گویند در جریان عملیات مقابله با این حمله نظامی، هشت نفر کشته و تعدادی بازداشت شدند.

رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد: یک تن از بازداشت شدگان در بازجویی  های نخست اعتراف نموده که دو شهروند آمریکایی درجمع گروه حمله،  اعضای گاردهای امنیتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بوده اند.  

  مادورو سپس پاسپورت‌ها و کارت‌های شناسایی متعلق به دو تبعه آمریکایی به نام‌های «آریان بِری» و «لوک دِنمان» را به دوربین‌ها نشان داده و گفت آنها اکنون در بازداشت هستند و به صورت مستقیم با «جردن گوریو» نظامی سابق عضو نیروهای ویژه آمریکا در ارتباط بودند.

گوریو روز گذشته اذعان کرد که فرماندهی ماموریت نظامی مخفی علیه مادورو را با حمایت «خوان گوایدو» رهبر خود خوانده این کشور برعهده داشته است.

رئیس‌جمهور ونزوئلا در ادامه این سخنرانی با بیان اینکه عملیات را در نطفه خفه کردند، توضیح داد: «آنها مانند رامبو، بازی می‌کردند. آنها در حال قهرمان‌بازی بودند».

وزارت خارجه آمریکا تا کنون به صورت رسمی به بازداشت این دو تبعه آمریکایی در جریان حمله به ونزوئلا واکنش نشان نداده و برخی مقامات آمریکایی فقط به تکذیب دست داشتن در این حمله بسنده کرده‌اند.

پیش ازاین وزیر داخله ونزوئلا روز یکشنبه  از خنثی سازی یک عملیات تروریستی  و کشته و زخمی شدن تروریست هایی  از طریق دریا قصد رخنه به این کشور را داشتند، خبر داده بود.

دیوسدادو کابیو، رئیس حزب سوسیالیست ونزوئلاگفت این حمله توطئه مشترک کلمبیا و ایالات متحده آمریکا برای سرنگوی نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا بود.  

بعد از آن وزارت دفاع ونزوئلا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که همه واحدهای مختلف ارتش در سراسر کشور به حالت آماده باش جنگی برای مقابله با هرگونه تهدید نظامی درآمده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر