17:04 01 دسمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

ترامپ رئیس جمهور ایالات متحد به اظهارات مقامات ونزوئلا واکنش داد و گفت که این موضوع ارتباطی با ما ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا با دیگر تاکید کرد که امریکا در حمله به نیروهای دریایی ونزوئلا نقش ندارد و چنین گروه کوچکی را نمی‌فرستد.

پیش از این، نستور ریورل، وزیر داخله ونزوئلا گفته بود که نیروهای مسلح این کشور از حمله دریایی شبه نظامیان كلمبیایی در ایالت لا گوایر جلوگیری كرده اند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اظهار داشت که هدف این حمله ترور او بوده است. به گفته وزارت داخله این کشور، شبه نظامیان در تلاش بوده اند با کشتی های موتوری به ونزوئلا حمله کنند.

مادورو تاکید دارد که در میان شبه نظامیان بازداشت شده، دو شهروند امریکایی نیز شامل می‎باشد، او آنها را محافظین شخصی رئیس جمهور امریکا می‌داند.

ترامپ گفت: "ما هیچ ارتباطی با این موضوع نداریم. اگر می خواستم وارد ونزوئلا شوم، راز آن را پنهان نمی کردم. من فقط وارد آن می شدم، آنان نمی توانستند کاری انجام دهند. من به جای ارتش، گروه کوچکی را نمی فرستادم". او تاکید کرد که این کار یک گروه جنایتکار است که شامل شهروندان خود ونزوئلا و دیگر کشورها می‌باشد.

قابل یادآوری‌ست که پیش از این وزیر داخله ونزوئلا (5،می) از خنثی سازی یک عملیات تروریستی و کشته و زخمی شدن چند تروریست از طریق دریا قصد رخنه به این کشور را داشتند، خبر داده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر