14:12 19 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دبیرکل سازمان ملل متحد، در خصوص افزایش روند جذب نیرو و رادیکال کردن جامعه از سوی تروریست ها و نئو نازی‌ها ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، انتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار داشت: "تروریست‌ها و نئو نازی‌ها در حال افزایش روند جذب و رادیکال کردن جامعه با استفاده از اینترنت هستند".

گوترش گفت: "من بسیار نگران هستم که تروریست‌ها و نئو نازی‌ها در حال افزایش روند جذب نیرو و رادیکال‌سازی با استفاده از اینترنت و فناوری مدرن هستند".

وی افزود: "آنها مانند هر نوجوان مدرن از نظر فن‌آوری باهوش و حسابگر هستند".

وی گفت، در همان زمان، گروه های افراطی و تروریستی ویدیوهایی را در جدیدترین سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی منتشر می کنند که اغلب به ویژه برای فریب جوانان ساخته شده است.

 گوترش افزود: "پیام های آنها از وعده های دروغین رستگاری و تحریک های واقعی با هدف گرفتن آسیب پذیرترین بخش های جامعه اشباع شده است".

به عقیده وی، والدین، معلمان و همه مقامات باید فوراً اقداماتی را در برابر «گسترش این نفرت زیرزمینی» انجام دهند.

دبیر کل گفت: "سازمان ملل متحد کاملاً درگیر این نبرد است. سال گذشته من راهبردی سازمان ملل و برنامه اقدام برای مقابله با اظهارات نفرت انگیز را راه اندازی کردم. در آن ما از توانایی های سازمانی خود، مکانیسم های پشتیبانی از حقوق بشر و کار برای یک جامعه صلح آمیز، فراگیر و مرفه استفاده می کنیم".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر