05:26 23 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در پی کاهش قیمت نفت، عربستان سعودی در صدد تعلیق ارائه کمک‌ های معیشتی به شهروندان و افزایش 3 برابری مالیات بر ارزش افزوده است.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری دولتی عربستان سعودی روز دوشنبه به نقل از " محمد الجدعان " وزیر مالیه این کشور اعلام کرد به منظور مقابله با پیامدهای شیوع بیماری  COVID-19 و کاهش بهای جهانی نفت، این کشور قصد دارد پرداخت کمک‌هزینه به شهروندانش را متوقف کند و مالیات بر فروش کالا را 3 برابر افزایش دهد.

وی در پیامی به شهروندان عربستانی گفت: ممکن است این تصمیمات دردناک باشد اما ضروری است و به یاری خدا برای ثبات مالی و اقتصادی در میان مدت و بلند مدت مفید خواهد بود و به نفع کشور و شهروندان است.   

محمد الجدعان، وزیر مالیه عربستان سعودی،گفت اینکه شیوع ویروس جدید کرونا چقدر بر اقتصاد تاثیر گذاشته است زودتر از سه ماه دوم سال جاری میلادی مشخص نمی‌شود.

عربستان، بزرگترین صادرکننده نفت جهان است و بیشترین منبع درآمد این کشور از طریق فروش نفت خام به دست می‌آید. قیمت نفت خام برنت در ماه مارچ بیش از 50 درصد کاهش یافت و تاثیری بد روی اقتصاد این کشور گذاشت.

ویروس کرونا موسوم به  COVID-19  اواسط ماه دسامبر در شهر «ووهان» در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.  

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر