06:23 29 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده به هکرهای چینی در خصوص سرقت اطلاعات مربوط به واکسن کووید-19 مشکوک می‌باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  نیویورک تایمز، دفتر تحقیقات فدرال و وزارت امنیت داخلی آمریكا هكرهای چینی را در تلاش برای سرقت اطلاعات مربوط به واكسن کوویدا-19 كه در نتیجه تحقیقات دانشمندان آمریكایی به دست آمده اند مشكوك می باشند.

مقام‌های سابق و کنونی امنیتی آمریکایی شامل اف‌بی‌آی و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده مدعی‌اند که پکن به دنبال دستیابی به مالکیت فکری با ارزش و داده‌های سلامت عمومی از طریق ابزار غیرقانونی مرتبط با واکسن‌ها، درمان‌ها و تست‌هاست.

در این هشدار همچنین بر فعالیت بالای سایبری چین و استفاده از عاملان غیربومی تاکید شده است.

کریستوفر کربز، مدیر آژانس امنیت زیرساخت و امنیت سایبری آمریکا گفت: سابقه طولانی چین در داشتن رفتار بد در فضای مجازی مشخص و واضح است و از این رو انتشار چنین اخباری نباید کسی را شگفت‌زده کند.

کارشناسان امنیتی گفته‌اند که نه تنها افزایش حملات از سوی هکرهای چینی را ثبت کرده‌اند بلکه سایر کشورها نیز به دنبال دستیابی اطلاعات درباره واکسن کرونا هستند.

این گزارش‌ها در حالی منتشر می‌شود که آمریکا دولت پکن را بابت واکنشش به شیوع ویروس کرونا مورد انتقاد قرار داده است.

روزنامه نیویورک تایمز در هفته‌های اخیر گزارش داد، کارشناسان امنیت فضای مجازی به یک سری تلاش‌ها برای حملات هکری از سوی ویتنامی‌ها علیه مقام‌های چینی مرتبط با مقابله با ویروس کرونا دست یافتند. همچنین این ادعا وجود دارد که هکرهای کوریای‌جنوبی سازمان بهداشت جهانی و مقام‌های کوریای‌شمالی، آمریکا و ژاپن را هدف حملات خود قرار داده تا اطلاعات درباره ویروس کرونا را به دست بیاورند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر