08:02 25 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

هند در پاسخ به تهدید چین، هواپیماهای جنگنده‌ای خود را به پرواز درآورد.

به گزارش اسپوتنیک، اندیا تودی، گزارش داده است، ارتش هند پس از حضور هلیکوپترهای چین در منطقه مرزی، چندین جنگنده را به پرواز درآورده و این وضعیت را به عنوان یک تهدید بالقوه عنوان کرده است.


ارتش هند اخیراً به دنبال افزایش تنش مرزی با چین بیش از سه هزار نظامی خود را به منطقه مرزی «دوکلم» در ایالت ساکیم اعزام کرده است.
تنش مرزی بین هند و چین به دنبال نفوذ نیروهای هندی به خاک چین در مخالفت با ساخت جاده مرزی توسط نظامیان چینی و تخریب دو سنگر مرزبانی هندی در منطقه راهبردی «دوکلم» آغاز شده است.
اکنون دو کشور پرجمعیت جهان، هند و چین- با یک خط مشروط به نام مک مگون (به نام وزیر امور خارجه هند بریتانیایی، که این مرز را در سال 1914 پیشنهاد داد) تقسیم می شوند.
هند و دولت دالای لاما (رهبر ایالت تبت) مرزهای موجود را به رسمیت شناختند، در حالی که چین چنین نکرد، چنان که در یک یادداشت رسمی دیپلماتیک در سال 1959 اعلام شد.
پس از این، بارها و بارها تلاش شد تا مشکل حل شود؛ دو توافقنامه سینو-هند در سال های 1993 و 1996 ناموفق بودند. دو بخش از منطقه مرزی این ناحیه بحث برانگیز است. یکی در قسمت شمال شرقی کشمیر و دیگری در شمال آروناچال پرادش. مساحت منطقه مورد اختلاف دوم از 82 هزار کیلومتر مربع بیشتر است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر