14:52 21 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

گروهی از دانشمندان چینی دریافتند كه جهش های غیرمعمول مشخصه كروناویروس SARS-CoV-2 در ویروس دیگری كه اخیراً شناسایی شده است، منشا آن خفاش های وحشی می باشد.

به گزارش اسپوتنیک، این کشف افسانه های را که گفته می شد کوویدا-19 در آزمایشگاه ایجاد شده، رد می کند. نتایج یک کار علمی که نشانگر منشا واقعی کروناویروس است، در مجله Current Biology منتشر شده است.

کروناویروس  RmYN02 در میان 227 نمونه جمع آوری شده در ولایت یون‌نان چین  یون‌نان از ماه مه تا اکتبر 2019 کشف شد.

معلوم شد که بعضی از قسمتهای ژنوم RNA RmYN02 تقریباً با SARS-CoV-2 یکسان هستند.

به عنوان مثال، در منطقه کدگذاری  پروتئین 1ab ،RNA هر دو ویروس 97.2 درصد با هم مشابه بوده است. علاوه بر این، در بخشی از ژنوم که به گیرنده انسان ACE2 متصل می شود رمزگذاری می کند، هیچ شباهتی مشاهده نشد.

این بدان معنی است که RmYN02 برخلاف SARS-CoV-2 قادر به آلوده کردن سلولهای انسانی نیست.

شباهت کلیدی بین این دو ویروس وجود دارد که درج اسیدهای آمینه در محل اتصال دو زیر S1 و S2 وجود دارد که پروتئین وظیفه نفوذ پاتوژن را به سلول میزبان دارند، دارند.

این جهش ها (اضافه) یک ویژگی منحصر به فرد از SARS-CoV-2 در نظر گرفته شد و در کلیه ژنوم های کروناویروس ووهان به ترتیب توالی موجود بودند. از آنجا که این جهش ها غیر معمول است ، برخی از متخصصان گفته اند که ممکن است منشاء آزمایشگاهی ویروس را نشان دهد.

 با این حال ، الحاق RmYN02 با کسانی که در SARS-CoV-2 دارند متفاوت است و این نشان می دهد که منشاء آنها مستقل است.

از آنجایی که RmYN02 فقط در طبیعت یافت می شود، لذا این موضوع را رد می کند که کروناویروس ووهان ممکن است نتیجه دستکاری های ژنتیکی باشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر