13:12 30 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقام های شهر «ووهان» در چین از انجام آزمایش کرونا برای همه ای 11 میلیون نفر ساکن این شهر از بیم گسترش موج دوم این ویروس خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، مقام های شهر «ووهان» منشاء اولیه ظهور کرونا قصد دارند از همه ای 11 میلیون شهروند ساکن این شهر آزمایش کرونا بگیرند.

خبرگزاری هندی «پی تی آی» این اقدام مسئولان شهر «ووهان» به دلیل مشاده موارد نادری از مبتلایان به کرونا (6 مورد)  برای اولین بار در هفته های اخیر و از بیم موج دوم کرونا انجام میشود.

مقام های این شهر قرار است در یک برنامه 10 مرحله ای از تمام شهروندان ووهان آزمایش کرونا بگیرند. این در حالی است، که ولایت «هوبئی» و پایتخت آن ووهان از هشتم اپریل(چهارشنبه 20 حمل) محدودیتهای وضع شده از تاریخ 23 جولای را لغو کردند. در این ولایت در مجموع 4512 نفر بابت کرونا جان باختند که سهم شهر ووهان 3896 تن بود.

برخی مقام های چینی از هزینه بالای انجام آزمایش کرونا از 11 میلیون نفر خبر میدهند به طوری که یک مقام چینی گفته به خاطر هزینه بربودن این اقدام ممکن است این آزمایش بین سالمندان، کادر پزشکی و افرادی با پیشینه ای بیماری و خانواده های آنها انجام شود.

این در حالی است، که کمیسیون ملی بهداشت چین روز سه شنبه در تازه‌ترین اطلاع‌رسانی درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا اعلام کرد، طی ۲۴ ساعت گذشته یک مورد ابتلای جدید ثبت شده است. طبق اعلام این نهاد دولتی، تنها مورد ابتلای جدید به کرونا در چین مربوط به شهروندی بوده که از خارج به کشور برگشته است.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین خبر داده که هیچ مورد جدید فوتی بیماران مبتلا به کرونا در این کشور ثبت نشده است. طبق آخرین آمار و ارقام، شمار کل مبتلایان به کرونا در چین به ۸۲۹۱۹ رسیده و تعداد قربانیان در عدد ۴۶۳۳ نفر ثابت مانده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر