10:35 23 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کنست اسرائیل روز یکشنبه با ۷۳ رای به کابینه نخست وزیر این کشور رای اعتماد داد.

به گزارش اسپوتنیک، کنست اسرائیل روز یکشنبه با ۷۳ رای به کابینه ائتلافی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور و بنی گانتز رهبر ائتلاف آبی و سفید رای اعتماد داد.

این رای گیری توسط شبکه تلویزیونی پارلمان اسرائیل پخش می شد و در آن گانتز  در سخنرانی در جلسه رای اعتماد کنست گفت، پس از سه دور انتخابات بدون حصول پیروزی آشکار،‌ تنها یک گزینه برای احترام به خواسته مردم وجود داشت و آن ایجاد اعتماد میان ما بوده است.

«یائیر لاپید» رهبر مخالفان کابینه نتانیاهو نیز در سخنرانی در کنست گفت: "شما امروز به کسی اعلام وفاداری کردید که تا یک هفته دیگر محاکمه وی به دلیل رشوه و فساد آغاز خواهد شد. در دنیای واقعی شما حتی به فرزندان خود اجازه بازی کردن با چنین مردی را نمی‌دهید اما وی در این ساختمان نخست وزیر است".

نتانیاهو نیز در سخنرانی خود در کنست گفت: "هم اکنون زمان اجرای قوانین اسرائیل در بخش‌هایی از کرانه باختری فرا رسیده است. این به حفظ صلح منجر می‌شود و اجازه می‌دهد تا شهرک‌نشینان پس از هر ترتیبات دایمی نیز در خانه‌های خود باقی بمانند".

پس از یک سال آشفتگی سیاسی در سرزمین‌های اشغالی و پس از سه بار برگزاری انتخابات، سی و پنجمین کابینه اسرائیل در کنست سوگند یاد کرد.

بر اساس توافق حاصل شده، قرار است نتانیاهو تا نوامبر ۲۰۲۱ همچنان نخست وزیر اسرائیل باقی بماند و پس از آن گانتز به عنوان نخست وزیر به فعالیت خود ادامه دهد، اگر چه برخی کارشناسان معتقدند که نتانیاهو به این توافق عمل نخواهد کرد.

از سوی دیگر، تا یک هفته دیگر، دادگاه فساد نتانیاهو برگزار خواهد شد تا به چند پرونده فساد وی رسیدگی شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر