جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

سفیر چین در اسرائیل دو روز پیش از پیدا شدن جسدش به شدت از سیاست‌های آمریکا به‌ویژه اتهام‌زنی‌های واشنگتن علیه پکن درخصوص شیوع ویروس کرونا انتقاد کرده بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیوز ویک، دو وی روز جمعه در بیانیه ای که در روزنامه «جروزالم پست» نیز به چاپ رسید، به‌طور علنی به انتقاد از سیاست‌های امریکا، به‌خصوص اظهارات «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا پرداخت.

او اتهام‌زنی‌های دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور امریکا در خصوص مقصر دانستن چین در شیوع ویروس کرونا را محکوم کرده و آن را تلاش برای شانه خالی کردن از بار مسئولیت کم‌کاری مقامات واشنگتن برای مهار کووید-19 در آمریکا توصیف کرده بود.

وی در پایگاه اینترنتی سفارت چین در اسرائیل نوشت:‌ "مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا اظهارات پوچی را بر علیه چین مطرح کرده است که می‌توان آن‌ها را در سه اتهام پراکنی بیمارگونه خلاصه کرد: "منشاء ویروس کرونا چین است"، "چین اطلاعات مرتبط با کووید-19 را مخفی می‌کند" و "سرمایه‌گذاری‌های چین تهدید محسوب می‌شوند". ضروری است که سفارت پاسخ این سخنان را بدهد".

دو وی در ادامه نوشت:‌ "دانشمندان هنوز منشاء ویروس کرونا را پیدا نکرده‌اند. از نظر تاریخی، محلی که اولین مورد در آن گزارش شده باشد، اغلب منشاء آن نبوده و ملت چین هرگز چیزی را درباره شیوع این بیماری مخفی نکرده است".

این مقام وزارت امور خارجه چین تاکید کرد: "مقصر جلوه دادن چین یا درخواست غرامت کردن از چین نوعی لودگی مضحک سیاسی است. نیت چنین اقداماتی چیزی به‌جز سرزنش چین به‌خاطر پاسخ نامناسب فردی دیگر [به شیوع ویروس کرونا] نیست".

یکی از مقام‌های وزارت امور خارجه رژیم اسرائیل صبح روز یکشنبه ضمن تأیید خبر درگذشت سفیر چین اعلام کرد که نیروهای پلیس در حال حاضر در خانه دو وی مستقر شده و در حال بررسی علت این حادثه هستند.

جسد دو وی که به‌تازگی استوارنامه خود را دریافت کرده بود، بر روی تخت‌خوابش پیدا کرده‌اند و گفته شده هیچ‌گونه نشانه‌ای از خشونت‌ بر روی بدن وی مشاهده نشده و بررسی‌های اولیه پزشکان نشان می‌دهد که ظاهراً بر اثر یک عارضه قلبی جان خود را از دست داده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر