جهان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

نخست وزیر اسرائیل الحاق سرزمین‌های فلسطین را فصل شکوهمند دیگری در تاریخ اسرائیل دانست.

به گزارش اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خود در کنست به نمایندگی از کابینه جدید این کشور اظهار داشت که زمان پیوستن سرزمین‌های فلسطین به شهرک‌های یهودی نشین در کرانه باختری و دره اردن فرا رسیده است.

به گفته نتانیاهو، الحاق سرزمین‌های کشور همسایه به "فصل شکوهمند دیگری در تاریخ صهیونیسم" تبدیل خواهد شد. نخست وزیر اسرائیل تصریح کرد: واقعیت این است؛ این سرزمینها محلی است که یهودیان در آن ظهور و توسعه یافتند. زمان آن رسیده است که (حاکمیت) اسرائیل (بر این مناطق) گسترش یابد و فصل شکوهمند دیگری در تاریخ صهیونیسم رقم بزند.

پیش از این، دیوید فریدمن، سفیر ایالات متحده در اسرائیل از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل خواسته بود تا مقدمات الحاق سرزمین‌های فلسطین در کرانه باختری را آغاز کند. به گفته این دیپلمات، اسرائیل ابتدا باید محمود عباس، رئیس جمهور فلسطین را مطلع كند كه طرف وی برای مذاكره درباره شرایط "معامله قرن" كه در ژانویه توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا تعیین شد، دعوت می‌گردد.

یادآوری می کنیم، که دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا 28 جنوری همراه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در کاخ سفید از طرح صلح خود موسوم به "معامله قرن" رونمایی و اعلام کرد که اورشلیم پایتخت یکپارچه اسرائیل باقی می‌ماند. در پی رونمایی از این طرح، تمامی گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت خود را با آن اعلام کردند. در میان کشورهای عربی نیز عربستان سعودی، امارات، قطر و بحرین که به دنبال عادی‌سازی رابطه با اسرائیل هستند، از این طرح حمایت کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر