13:11 30 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

مدیر مرکز نوآوری‌های برجسته در ژنومیک در دانشگاه پکن، از ساخت دارویی سخن گفت که می‌تواند کرونا را ازبین ببرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فرانس پرس، دانشمندان در لابراتوار چین درحال آماده سازی داروی جدید هستند که به گفته آنها این دوا می‌تواند ویروس کرونا را ازبین ببرد.
به گفته دانشمندان این دارو نه تنها زمان بهبودی را کوتاه می‌کند بلکه ایمنی کوتاه مدت را نیز فراهم خواهد کرد.


به گفته سانی شی، مدیر مرکز نوآوری‌های برجسته در ژنومیک در دانشگاه پکن، در این دارو از آنتی بادی های خنثی استفاده می شود، که تیم وی از خون 60 بیمار بهبود یافته جدا کرده است. به گفته وی، اکنون این دارو در مرحله آزمایش حیوانات با موفقیت استفاده می شود.
سانی گفت: "وقتی ما آنتی بادی‌های خنثی کننده را به موش های آلوده تزریق کردیم، پس از پنج روز ویروس 2.5 هزار برابر کاهش یافت."
وی خاطرنشان کرد: آزمایشات بالینی این دارو در آسترالیا و سایر کشورها انجام می شود، و باید امسال برای استفاده آماده باشد.
وی گفت: "ما امیدواریم که این آنتی بادی های خنثی کننده بتوانند به یک داروی تخصصی تبدیل شوند که ویروس همه‌گیری کرونا را متوقف کند."
پیش از این محققان اثربخشی داروی اینترفرون را در 77 بیمار مبتلا به COVID-19 در ووهان چین بررسی کردند، به گفته محققان هیچکدام از این بیماران نیاز به مراقبت‌های شدید یا دستگاه‌های تنفس مصنوعی نداشتند.
محققان گفتند که درمان با اینترفرون می‌تواند ترشحات ویروسی از دستگاه تنفسی فوقانی و همچنین میزان عوامل التهابی در خون بیمارانی با علائم شدید COVID-19 را کاهش دهد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر