18:21 26 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

شبه نظامی فراری در مورد همکاری آمریکایی‌ها با داعش در سوریه صحبت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ابو حمزه، یک تن از فرماندهان فراری شبه نظامیان سوری می‌گوید، نظامیان ارتش آمریكا مستقر در پایگاه التنف سوریه، به گونه فعال با جنگجویان گروه داعش در منطقه همکاری دارند.

این گروه در یک پایگاه نظامی آمریکا آموزش دیده بودند، اما اخیراً تسلیم نیرو های بشار اسد شدند. گزارش شده است که این افراد برای انجام خرابکاری در کارخانه های نفت و گاز و حمل و نقل و همچنین حملات تروریستی در قلمرو تحت کنترل دمشق آموزش دیده‌اند.

 ابو حمزه می‌گوید: "آمریکایی ها بر این باورند که این سرزمین مال آنهاست. آنها مانند پادشاهان در آنجا عمل می‌کنند. کاپیتان مایک و همه آنها یکسان هستند. آنها با داعشی‌ها کار می کردند ، به آنها  اجازه داده می‌شد که آزادانه گشت و گذار کنند، آنها داعشی‌ها را آموزش می‌دادند.

کاپیتان مایک ، که فرد فراری از او یاد کرد، مربی او بود. به گفته حمزه، این مربی از نحوه استفاده مقامات آمریکایی از "جنگجویان سوری" ، فقط می دانست که چگونه باید از سلاح استفاده کند. او نمی دانست که مقامات آمریکایی چگونه باید از شبه‌ نظامیان سوریه به نفع خود استفاده می‌کنند.

به ابو حمزه استفاده از ماشیندار آمریکایی با کالیبر 40 و 50 آموزش داده شد.

پایگاه نظامی آمریکا در منطقه التنف در مرز سوریه با اردن ، موقعیت دارد. در 55 کیلومتری اطراف پایگاه ، که توسط ارتش آمریکا کنترل می شود  اردوگاه پناهندگان مستقر است.  

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر