17:12 21 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در روسیه در طول یک شبانه روز بیش از 9 هزار و 263 مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس به ثبت رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک، ستاد عملیاتی مبارزه با شیوع کووید –19 در روسیه اعلام کرده است طی یک روز گذشته در این کشور به تعداد 9 هزار و 263 نفر دیگر مبتلا به ویروس همه‌گیر کرونا شدند که تعداد کل مبتلایان در این 299 هزار و 941 نفر رسیده است و از آن جمله بیش از 76 هزار نفر صحت‌یاب شده اند.
این ستاد عملیاتی می‌گودید که بیشترین مبتلایان در مسکو، حومه مسکو، سن پترزبورگ، نیژی‌گورود، سوردلوفسک، رستوف، کلوژسکی، بریانسکی، مناطق یاراسلاول و مناطق سراتف، قرار دارند.
براساس معلومات دانشگاه جانز هاپکینز، ویروس کرونا در 188 کشور جهان سرایت کرده است. امریکا از لحاظ تعداد مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا در رده اول جهان قرار دارد و از ابتدای این هفته روسیه نیز در رده دوم از لحاظ تعداد مبتلایان به کرونا قرار گرفته است. کشورهایی که بیشترین مبتلایان را دارند شامل بریتانیا، برازیل، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان، ترکیه، ایران و هند است.
در 11 ماه مارچ، سازمان جهانی صحت ویروس کرونا را به یک بیماری همه‌گیر به سطح جهان اعلام کرد. براساس آخرین داده‌های این سازمان، بیش از 4.9 میلیون نفر در سراسر جهان به کووید-19 مبتلا و کرونا جان بیش از 320 هزار نفر گرفته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر