17:13 02 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

آسیب‌پذیری در پروتوکول بلوتوث به هکرها اجازه می‌دهد تا تقریبا تمام دستگاه‌ها، منجمله تلفون‌های هوشمند و کمپیوترها را هک کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه TechSpot، محققان موسسه پولیتخنیک فدرال لوزان (سویس) گفته اند که شیوه حمله تحت نام " Bluetooth Impersonation Attacks (BIAS)" بر اساس سیگنال دستگاه ایمن شبیه‌سازی شده است.

محققان توضیح داده اند که تجهیزات خاص تنظیم‌شده از تنظیمات ایمنی بلوتوث عبور نموده و بدین ترتیب تلفون هوشمند یا گجت دیگری آنرا به عنوان دستگاه از قبل وصل‌شده به‌طور مثال، گوشکی‌های بی‌سیم، می‌پندارند. برای هک‌کردن موفقانه دستگاه‌ها، هکرها و قربانیان باید در فاصله نزدیک با هم قرار داشته باشند.

عدم تایید حتمی دوجانبه برای وصل‌شدن به دستگاه، به شیوه BIAS اجازه می‌دهد تا بدون اینکه جلب توجه کند، گجت‌‌های بیگانه را هک کند.

به باور محققان سویسی، تقریبا تمام دستگاه‌هاییی که مجهز به بلوتوث اند – یعنی میلیاردها گجت، در معرض خطر هک‌شدن قرار دارند. کارشناسان در مقاله شان هک‌شدن چندین مدل تلفون‌های هوشمند Apple، Samsung، Nokia، Google، کمپیوترهای لپ‌تاب HP و Lenovo و دیگر دستگاه‌ها را تایید کرده اند.

این کارشناسان خاطر نشان ساخته اند که فریب‌دادن پروتوکول بلوتوث می‌تواند به کمک دستگاه ساده ایجادشده براساس میکروکمپیوتر Raspberry Pi، صورت بگیرد.

طراح تکنالوژی بلوتوث – تیم Bluetooth SIG در واکنش تحقیق درمورد این مشکل اعلام کرده است که در آینده نزدیک مشخصات هسته بلوتوث را به‌روز می‌کند تا از وصل‌شدن دستگاه‌های ناشناس کاربران جلوگیری شود.

مرتبط:

اسرائیل می تواند تمام آی فون ها و اندروید را هک کند
بیش از یک میلیارد گوشی اندرویدی در معرض هک شدن قرار دارند
پنتاگون برای هک‌کردن ماهواره، هکر استخدام می‌کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر