جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

براساس آمار تازه دانشگاه جانز هاپکینز، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به بیش از 5 میلیون نفر رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک، براساس آمار تازه دانشگاه امریکایی جانز هاپکینز، بیش از 5 میلیون نفر در حال حاضر به کووید-19 در سراسر جهان آلوده شده اند.

این دانشگاه امریکایی می‌گوید که کرونا در 188 کشور جهان سرایت کرده است. از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا به حال 1.9 میلیون نفر صحت‌یاب شده اند و بیش از 328 هزار نفر دیگر جان های خود را از دست داده اند.

ایالات متحده امریکا از لحاظ تعداد مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کووید-19 در صدر جهان قرار دارد. در این کشور 1.5 میلیون نفر به بیماری همه‌گیر مبتلا شده اند و کرونا جان بیش از 93 هزار نفر را گرفته است.

روسیه همچنان از لحاظ تعداد مبتلایان در رده دوم قرار گرفته است. بیش از 317 هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا و بیش از 92 هزار نفر صحت‌یاب شده اند. کرونا جان بیش از 3 هزار نفر نیز گرفته است.

وزارت صحت عامه افغانستان امروز پنجشنبه 1 جوزا اعلام کرد که در یک شبانه روز گذشته 531 مورد جدید مثبت ابتلا به کرونا ویروس در کشور ثبت شده و بدین ترتیب شمار مجموعی مبتلایان در افغانستان به 8676 نفر رسیده است.

این وزارتخانه می‌گوید که از ابتدای شیوع کرونا تا به حال 938 نفر صحت‌یاب شده اند و کرونا جان 193 نفر را در این کشور گرفته است.

سازمان جهانی صحت در تاریخ 11 ماه مارچ سال روان اعلام کرد که ویروس کرونا به یک بیماری همه‌گیر به سطح جهان تبدیل شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر