14:59 24 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

تحقیقات جدید نشان داد که فقط یک درصد جمعیت می توانند همه غذاهای دلخواهشان را بخورند و چاق نشوند زیرا ژن خاص در بدن آنها وجود ندارد.

اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، محققان با مطالعه هزاران پروفایل ژنتیکی افراد متوجه شدند که در حدود یک درصد از جمعیت ژنی به نام ALK را ندارند. این افراد به طور طبیعی لاغرتر از بقیه هستند و این امر نشان دهنده وجود رابطه میان ژن و وزن آنها است.

ژن مرگ کشف شد
© AP Photo / Javier Bauluz

در مرحله بعد محققان این فرضیه را روی موش ها آزمایش کردند و متوجه شدند که خاموش کردن ژن ALK سبب می شود آنها حتی با وجود رژیم غذایی مملو از شکر و چربی، لاغر بمانند.

جوزف پنینگر مولف ارشد این تحقیقات در دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا می گوید: خاموش کردن این ژن در آینده مبنایی برای علاج چاقی مفرط در انسان ها را به وجود می آورد.

در این تحقیق، محققان پروفایل ژنتیکی 47 هزار و 102 نفر 20 تا 44 ساله را بررسی کردند که از سال 2000 میلادی در کشور استونیا زندگی می کردند.

در مرحله بعد این تحقیق، یافته ها با سوابق یک مخزن زیستی درباره سلامت، میزان فعالیت و دی ان ای افراد در کشورهای مختلف مقایسه می شود. البته تحقیقات بیشتری باید در این زمینه انجام شود. این تحقیقات در نشریه Cell منتشر شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر