15:54 14 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی ارتش ملی لیبی به گزارش وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا در مورد اعزام جنگنده های روسیه به این ‌کشور واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، ارتش ملی لیبی ادعای پنتاگون در مورد اعزام جنگنده های روسیه به این کشور را مورد انتقاد قرار داد.

فرماندهی نظامی آمریکا در آفریقا (آفریکام) اخیرا مدعی شد که روسیه به منظور حمایت و ارائه پشتیبانی هوایی از گروه روسی واگنر (گروه نظامی ویژه روسیه) چندین فروند جنگنده به لیبی فرستاده است.

حمد المسماری، سخنگوی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی گفت: این اظهارات که ما آمادگی رزمی ارتش خود را با انواع جنگنده های روسیه ارتقا ی‌بخشیم، عجیب به نظر می‌رسد. همچنین این اظهارات که ما انواع مختلف جنگنده های روسیه را داریم، نیز جالب است، اما از همه عجیب‌تر این است که در گزارش پناتگون در مورد دخالت ترکیه در خاک ما و انتقال ده ها تروریست به قلمرو لیبی چیزی ذکر نشده است.

پیش از این از انتقال 17 هزار مزدور از سوریه به لیبی برای شرکت احتمالی در نبرد ها برای حمایت ازدولت وفاق ملی این‌کشور خبر داده شد.

از زمان مرگ معمر قذافی در سال 2011 لیبی میان دو قدرت تقسیم شده است: خلیفه حفتر شرق این کشور را به کنترل خود درآورده است و دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج کنترل مناطق مرکزی و طرابلس، پایتخت، را در دست دارد و تنش و درگیری بین این دو گروه ادامه دارد.

ترکیه بارها حمایت خود از دولت قانونی لیبی موسوم به دولت وفاق ملی را اعلام کرده و به حمایت نظامی از آن می‌پردازد. ترکیه در حالی دوشادوش دولت فائز السراج در برابر خلیفه حفتر می‌جنگد که صادرات تسلیحات به لیبی بر اساس قوانین بین‌المللی ممنوع اعلام شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر