03:14 24 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

آیزاک میلر نابغه دارای ضریب هوشی 154 است که او را به یکی از یک درصد افرادی تبدیل می‌کند که در رده سنی او نابغه به شمار می‌آیند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جوان، یک پسربچه 4 ساله امریکایی در این سن کم توانسته به عضویت انجمن منسا یا همان انجمن بین‌المللی تیزهوشان درآمده، در حالی که نام تمام 50 ایالت کشورش و الفبا را در 3 زبان متفاوت بلد است.

آیزاک میلر نابغه دارای ضریب هوشی 154 است که او را به یکی از یک درصد افرادی تبدیل می‌کند که در رده سنی او نابغه به شمار می‌آیند.

آیزاک در سن سه سالگی توانست در آزمون منسا قبول شده و اکنون جایگاه خود را در این باشگاه باهوشان بین المللی شناخته شده بدست آورد.

این کودک نابغه از دو سالگی کتاب خواندن را آموخته و می‌تواند الفبای زبان‌های انگلیسی، یونانی و عربی را بنویسد بدون اینکه دودمانی یونانی یا عربی داشته باشد.

مادر او، میشل نلسون 32 ساله، می‌گوید که پسرش عاشق زبان است و در همین سن کم خواستار کتاب‌هایی برای یادگیری الفبای زبان روسی نیز شده است.

با توان خوانشی که مربوط به یک فرد 7 سال و 10 ماهه است و مهارت‌های ریاضی که در یک کودک معمولی 6 سال و نیمه دیده می‌شود، نامه پذیرش او در انجمن منسا ماه گذشته به دست خانواده او رسیده است.

خانم نلسون که معلم دوره راهنمایی است درباره فرزندش چنین می‌گوید: «آیزاک تنها فرزند من است و به همین دلیل در مسیر تربیت فرزند شوکه شدم که یک روز دیدم او می‌تواند بخواند. این بیشتر به خاطر بیرون بودن با او بود و اینکه تابلو‌ها و نماد‌ها در اتوبوس و مترو را می‌خواند، اسم ایستگاه‌ها را به زبان می‌آورد و دستورالعمل‌هایی که روی پوستر‌هایی مانند لطفا بنشینید را می‌خواند. مردم به او نگاه کرده و می‌پرسیدند که آیا او به مدرسه می‌رود، زیرا نمی‌توانستند باور کنند کودکی با این سن کم بتواند بخواند. هر باری که از خانه بیرون می‌رفتم کسی از او تعریف می‌کرد».

آیزاک همچنین می‌تواند به زبان اسپانیایی از یک تا ده بشمارد، به ترتیب اسم تمامی سیاره‌ها را بلد است و برای ارتباط دادن الفبا با اشیاء معادلشان وقت می‌گذارد، برای مثال حرف الف در کنار آکواریوم. مادر آیزاک در ادامه در مورد فرزندش می‌گوید: «باید در مورد عربی نوشتنش به مهد کودک خبر می‌دادم، زیرا فکر می‌کردند که او دارد چیز‌های بی معنی می‌نویسد. آن‌ها نمی‌توانستند این موضوع را باور کنند، زیرا هیچ یک از آن‌ها با این الفبا آشنایی نداشت».

در گزارشی که از هوش آیزاک توسط دکتر پیتر کونگون، روانشناس آموزشی، منتشر شده، وی آیزاک را «کودکی با هوش عمومی بسیار برتر و دستاورد‌های آموزشی در همان سطح» توصیف می‌کند. از آنجایی که تست‌های منسا برای کودکان زیر 10 سال به کار گرفته نمی‌شود، آن‌ها مجبور بودند یک ارزیابی مستقل پیش از تست اصلی روی آیزاک اجرا کند. جوان‌ترین عضو انجمن منسا، کودکی بود که در هنگام پذیرفته شدن تنها 2 سال و چهار ماه داشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر