16:15 01 دسمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور امریکا از والی‌ها، شهرداران و نمایندگان حزب دموکرات می خواهد که از گارد ملی استفاده کنند.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در صفحه توییترش نگاشته است که ایالات متحده امریکا شبکه ضدفاشیستی "آنتیفا" را به عنوان را یک سازمان تروریستی اعلام خواهد کرد.

رهبر امریکا از کارمندان گارد ملی به خاطر کار عالی ، ورود شان را به مینیاپولیس تبریک گفت با ابراز رضایت افزود: " آنارشیسم چپ "آنتیفا" مانند بسیاری دیگر، به‌زودی متوقف می شود".

به باور وی، جاکوف فری، شهردار دموکرات مینیاپولیس، در شب اول اعتراضات این کار انجام می‌داد، مشکلی پیش نمی‌آمد.

رئیس جمهور امریکا از والی‌ها، شهرداران، نمایندگان حزب دموکرات می خواهد تا قبل از اینکه خیلی دیر شود، از گارد ملی برای جلوگیری از ناآرامی در ایالت‌ها و شهرهای خود استفاده کنند.

به گفته گارد ملی ایالات متحده امریکا، در حال حاضر برای جلوگیری از اعتراضات و بازیابی نظم در شهرها نزدیک به پنج هزار سرباز پس از کشته شدن جورج فلوید آفریقایی تبار، در ایالت و شهر و بخش از کلمبیا فعالیت دارند.

گارد ملی در صفحه توییترش گفته است: "دوهزار نفر دیگر نیز در صورت لزوم، آماده حضور هستند".

قابل یادرآوری‌ست که مرگ جورج فلوید جوان امریکایی افریقایی تبار 25 می در مینیاپولیس، علت ناآرامی ها در نیویارک و شهرهای دیگر ایالات متحده می باشد. پولیس های سفید امریکایی دستبند را به دست جوان افریقایی بستند و او را به جاده کوبیدند. یکی از آنها بازداشت شده را با زانو روی گردن خود فشار داد و از گریه های فلوید که او نمی توانست نفس بکشد، بیشتر فشار آورد، که بالاخره این جوان بیهوش شد و در شفاخانه درگذشت. به تاریخ 26 ماه می، همین چهار پولیس که قاتل سیاه پوست هستند، از ماموریت برطرف شدند که از آنها به اتهام قتل عمدی بازداشت شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر