00:17 28 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رسانه های خبری از هدف پشت پرده حمله سایبری اخیر ایران به سیستم های آبرسانی اسرائیل، پرده برداری نمودند.

به گزارش اسپوتنیک، کارگران یکی از استیشن های آبرسانی در مرکز اسرائیل  اوایل ماه گذشته متوجه هشدار در سیستم های کامپیوتری خود شدند. در ابتدا ، همه چیز به اندازه کافی بی ضرر به نظر می رسید، اما با گذشت مدتی، چندین پمپ آبرسانی از کار بازماند.

گزارش شده است که این اتفاق در پی حمله ادعایی از طریق سرورهای آمریکایی به شبکه آبرسانی اسراییل انجام شده است.

گفته می‌شود که حمله سایبری به شبکه آبرسانی اسرائیل در روزهای گذشته، توسط هکرهای حکومت ایران صورت گرفته که از سرورهای آمریکایی برای انجام این هدف استفاده کرده بودند.

طبق گزارش، هدف از این حمله افزایش سطح کلر در سیستم آبرسانی اسرائیل بوده است.

رسانه های خبری اسرائیلی نیز پیشتر خبر دادند که حدود دو هفته قبل، در اثر حمله هکرها، شبکه آبرسانی و فاضلاب اسرائیل به مدت دو روز اختلالاتی رخ داد که از ابعاد آن اطلاع دقیقی در دست نیست، ولی به احتمال زیاد جزئی بوده است.

این حمله ادعایی در اواخر ماه آپریل  و از طریق سرورهای آمریکایی انجام شده است.

در این عملیات سایبری دستکم به 2 مکان از شبکه آبرسانی در شمال و جنوب اسراییل حمله صورت گرفته اما این حملات کشف و خنثی شده است.

کشورهای مختلف جهان می کوشند شیوه هایی را دریابند که در صورت بروز جنگ، بتوانند شبکه های آب و برق دشمن و همه امکانات رفاهی آن را نیز از کار بیاندازند. همچنین شیوه های بسیار پیچیده ای برای ایجاد اختلالات سایبری در شبکه های دفاعی و دستگاه های نظامی ارتش های دشمن تدارک دیده شده که هر کشور می کوشد مصونیت خود را در برابر این حملات تقویت کند و در همان حال، نقطه های ضعف دشمن را شناسایی نماید تا در صورت لزوم بتواند از آن استفاده کند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر