05:07 23 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

کارمندان فیس بوک در اعتراض به تصمیم مارک زاکربرگ برای عدم حذف پیام ترامپ، در توئیتر واکنش نشان دادند و به طور مجازی کار خود را ترک کردند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از New York Times کارکنان ارشد فیس‌بوک از مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت به دلیل امتناع از واکنش به پیام اخیر دونالد ترامپ که به طور مشترک در فیس‌بوک و توییتر منتشر و با هشدار «تمجید خشونت» از سوی توییتر حذف شد، اعتراض مجازی برپا نمودند.

آنها اعتراض خود درباره تصمیم مارک زاکربرگ برای حذف نکردن پست های دونالد ترامپ را اعلام کردند. 

توئیتر به پیام ترامپ با مضمون«با شروع غارت، شلیک گلوله نیز آغاز می شود» برچسب هشدار افزوده بود، اما فیس بوک در این پیام هیچ تغییری ایجاد نکرد.

مارک زاکربرگ در پستی این عمل را توجیه کرد و نوشت: افراد بسیاری را می شناسم که از عدم تغییر در پست رئیس جمهور ناراحت هستند، اما موضع ما این است که باید هر چه بیشتر امکان ابراز عقاید را فراهم کنیم، مگر آنکه این ابراز عقیده به ایجاد خطر یا ضرری منجر شود که به طور مشخص در سیاست های ما ذکر شده است.

درهمین راستا کارمندان فیس بوک به طور مجازی کار خود را ترک کردند تا نسبت به تصمیم شرکت برای واکنش نشان ندادن به پست ترامپ اعتراض کنند.

تعدادی از کارمندان فیس بوک برای حمایت از معترضان در سراسر کشور مرخصی گرفتند. 

 مسئول بخش مدیریت محصول در فیس‌بوک در توئیتی نوشت: من در فیس‌بوک کار می کنم و نسبت تصویری که از ما نشان داده می‌شود، افتخار نمی‌کنم. بخش اعظم همکارانی که با آنها صحبت می‌کنم نیز همین احساس را دارند. ما کاری می‌کنیم تا صدای مان شنیده شود.

در نهایت، آقای زاکربرگ روز با انتشار پیامی دیگر ضمن ابراز حمایت از جامعه سیاهان آمریکا تاکید کرد که تلاش‌های فیس‌بوک برای افزایش امنیت مردم نباید با تعصب همراه باشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر