17:22 26 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهوری برزیل، به خروج کشورش از سازمان بهداشت جهانی تهدید و این نهاد را به داشتن رفتار "تعصب‌آمیز" و "سیاسی" متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، پس از هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع هرچه بیشتر کرونا، رئیس‌جمهور برزیل تهدید کرد کشورش را از این سازمان خارج می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری "فرانس پرس" ایر بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل، سازمان بهداشت جهانی را به داشتن رفتار "تعصب‌آمیز" و "سیاسی" متهم کرد و گفت، چنانچه این نهاد فعالیت "بدون جانبداری ایدئولوژیکی" را مدنظر قرار ندهد، از آن خارج می‌شود.

این تهدید بعد از آن صورت گرفت که سازمان جهانی بهداشت به دولت‌ها درباره مخاطره برداشتن قرنطینه کرونایی پیش از کاستن از گسترش ویروس کرونا هشدار داد.

تهدید بولسونارو در شرایطی مطرح می‌شود که کشورهای عضو گروه 20 به تامین مالی بیش از 21 میلیار ذلز برای بهداشت جهانی متعهد شده‌اند. تلفات ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته در برزیل به حدود 1500 تن رسیده است و بیش از 34 هزار تن در این کشور بابت کرونا جان خود را از دست داده‌اند که بالاترین میزان تلفات در جهان است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، نیزدر تاریخ 29 ماه گذشته میلادی "می" اعلام کرد که  آمریکا به رابطه خود با سازمان جهانی بهداشت پایان خواهد داد و این سازمان را متهم کرد بازیچه‌ای در دست چین است، کشوری که نخستین بار بیماری کرونا در آن بروز یافت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر