13:30 23 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

به گزارش اسپوتنیک، تعداد قربانیان کرونا ویروس در ایالات متحده از 110 هزار نفر فراتر رفته است، در گزارش دانشگاه جان هاپکینز امریکا که در آن نظریات مقامات فدرال و محلی، رسانه ها و منابع دیگر جمع آوری شده است، گویندگی از مرگ 110 هزار نفر در اثر کرونا می کند.

به اساس آخرین گزارشات، 110.028 نفر در اثر کووید 19 در کشور امریکا جان باختند. تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا حدود 2 میلیون نفر در این کشور است، بیش از 500 هزار نفر بهبود یافته اند.

در 11 مارچ، سازمان صحت جهانی شیوع بیماری جدید کرونا را مرض ساری همه گیر نامید.

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته، اما این مرض هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم تقاضا نمودند که برای جلوگیری از گسترش این مرض در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و کمتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این مرض به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم مرض پس از گذشت مدت زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر