20:13 22 سپتمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه ونزوئلا اظهار داشت که ترامپ اعتراف به تهاجم غیرقانونی به عراق را می‌پذیرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر خارجه ونزوئلا، خورخه آرئاسا در حساب توئیتر خود نوشت که رئیس جمهور امریكا، دونالد ترامپ اعتراف به تهاجم غیرقانونی سربازان امریكا در عراق را به رسمیت می شناسد.

وی گفت: " این یک اعتراف است كه [ایالات متحده] جنگ را به بهانه دروغین برانگیخت. آنها بیش از یک میلیون نفر را کشتند، کل کشور را ویران کردند. این جنایتی علیه بشریت است. "

به این ترتیب وی در توییتر به مطلب منتشر شده توسط ترامپ پاسخ داد، جایی که وزیر خارجه سابق، کالین پاول را متهم کرد که به دلیل لفاظی های زیاد او، ایالات متحده درگیر یک جنگ طولانی شد.

رهبر امریکا نوشت: " آیا این گفته پاول نیست که عراق "سلاح کشتار جمعی" در اختیار دارد؟ آنها چیزی نداشتند، اما با این وجود ما به این جنگ رفتیم!".

ترامپ به این ترتیب نسبت به اینکه وزیر سابق امور خارجه تصمیم دارد به جو بایدن، محتمل ترین کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات آینده رای دهد، واکنش نشان داد.

در سال 2003، پاول از اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواست در مورد عراق اقدام کنند. در آن زمان واشنگتن استدلال كرد كه در این كشور ذخایر عظیمی از سلاحهای بیولوژیك وجود دارد كه از جمله آنها ، مثلاً سیاه زخم است. در سال 2003، عملیات نظامی ایالات متحده و کشورهای متحد آن علیه عراق آغاز شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر